Pięknie wydana książka na pierwszą komunię

Poszukiwania pomysłu na pierwszokomunijny prezent to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza dla osób niemających dzieci lub wychowujących własne pociechy przed wielu laty. Jak wiadomo czasy  się zmieniają, podobnie jak oczekiwania najmłodszych. Dziadkowie, ciocie czy wujkowie zdają sobie sprawę, że większość dzieci marzy o nowoczesnym sprzęcie elektronicznym. Z uwagi na jego wysoką cenę nie każdy zaproszony na mszę komunijną może sobie pozwolić na jego zakup. Wielu dorosłych nie chce też nadmiernie rozpieszczać dzieci czy dawać im kolejny powód do zalegania przed komputerem. Dobrą alternatywą jest wówczas książka. Elegancki i praktyczny prezent na pierwszą komunię.

Lektura w religijnym duchu

To oczywisty wybór, chętnie stosowany zwłaszcza przed głęboko wierzące babcie i dziadków. Zależy im na wsparciu rozwoju duchowego i religijnego wnuków, czemu dają wyraz poprzez wręczenie pięknie wydanej Biblii czy śpiewnika. Ciekawym pomysłem są też takie prezenty na komunię dla dziewczynki lub chłopca, które zawierają kilka wydawnictw. Zestaw może obejmować na przykład:

– Pismo święte dla dzieci,
– modlitewnik,
– zbiór pieśni religijnych.

Wymienione książki przydadzą się nie tylko podczas Białego tygodnia, ale także wiele lat po przyjęciu przez dziecko sakramentu. Wręczający mogą być zatem spokojni, że ich prezent nie zostanie zapomniany. Będzie nieodzowny dla praktykującego katolika, od czasu do czasu przyda się także w świeckim życiu. Przesłanie religii przeplata się bowiem z moralnymi wytycznymi, do których dzieci i dorośli powinni wracać.

Pięknie wydana książka

Prezenty na pierwsza komunię powinny być estetycznie wykonane, co doceniają zwłaszcza dziewczynki. Wybierając książkę dla takiej małej elegantki należy zatem zwrócić uwagę na detale. Jeżeli Biblia, to kolorowa i wypełniona pięknymi ilustracjami. Popularne są także encyklopedie dla najmłodszych, przybliżające im tajemnice Ziemi oraz kosmosu. Dziewczynkom czasami wręczane są specjalne okolicznościowe pamiętniki. W takim wydawnictwie, poza miejscem na własne przemyślenia właścicielki, znajdzie się również sporo wartościowych cytatów, pieśni czy przypowieści przełożonych na język przystępny dziecku. Ich lektura pomoże dziecku pełniej przeżyć przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej oraz stawać się coraz bardziej świadomym katolikiem.

Szeroki wybór książek na polskim rynku wydawniczym ułatwia znalezienie trafionego prezentu zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Taki podarek to dobra decyzja, która zadowoli dziecko i wniesie do jego życia wartościowe treści. W przeciwieństwie do wielu gier komputerowych, które zajmują czas, nie ucząc praktycznie niczego.