Czerwone dywany

blog lifestyle

wino
Materiały partnera

Alkohol na prezent – jaki wybrać?

Picie alkoholu jest dosyć kontrowersyjnym tematem. Stanowi on używkę, zawsze istnieje ryzyko wpadnięcia w nałóg. Oczywiście jeśli zachowa się umiar i będzie się sięgać po dobrej jakości trunki, to można uniknąć problemów zdrowotnych. Do wyboru jest wiele gatunków alkoholi, które różnią się między innymi zawartością procentów, walorami smakowymi i zapachowymi. Od wielu lat jednym z uniwersalnych pomysłów na prezent jest właśnie alkohol, napój wysokogatunkowy, w ciekawej butelce. Będzie to odpowiedni upominek zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Oczywiście nie należy wręczać go osobom niepełnoletnim i starszym.

Różne gatunki alkoholu na prezent

Jeśli ktoś uznał, że świetną opcją będzie alkohol na prezent, to powinien zastanowić się nad tym, jaki wybrać gatunek trunku. Obecnie można liczyć na bogactwo i różnorodność asortymentu, co niekoniecznie ułatwia zadanie. Wysokoprocentowym alkoholem, który powstaje poprzez destylację piołunu, jest absynt. W jego składzie może znaleźć się też szereg innych ziół typu hyzop lub anyż. Charakteryzuje się ona zielonkawym zabarwieniem. Ciekawą opcją jest również arak, czyli alkohol pozyskiwany z roślin i przyprawa korzennych, cieszy się dużą popularnością przede wszystkim w krajach z Bliskiego wschodu. Na prezent świetnie sprawdzi się brandy, czyli alkohol wytwarzany z wina gronowego/owocowego. Zawiera sporo alkoholu, więcej niż klasyczne wino. Świetną opcją, szczególnie dla mężczyzn, będzie bourbon, czyli amerykański alkohol leżakujący w dębowych beczkach przez parę lat. Wytwarza się go zarówno z kukurydzy, jak i zbóż. Będzie świetną alternatywą dla whisky. Jeśli ktoś chce podarować trunek o mniejszej zawartości alkoholu, to można mu polecić cydr. Jest to produkt powstający ze sfermentowanego soku jabłkowego. Wyróżnia się lekkim, orzeźwiającym smakiem.

Jaki można podawać trunek?

Osobom lubiącym sięgać mocniejsze trunki warto sprezentować gin, bo ma on sporą zawartość alkoholu. Wytwarza się go z żyta, pszenicy lub jagód jałowca. Można również kupić gin z nutką owoców cytrusowych. Ciekawą opcją będzie grappa, czyli trunek wytwarzany z winogron: ich pestek, gałązek i wytłoczyń. Za ekskluzywny trunek uznaje się koniak, który może mieć nawet 5% alkoholu. W przypadku upominku dla kobiety godny polecenia jest likier, czyli słodki i wysokoprocentowy alkohol o gęstej konsystencji. Wiele pań bardzo chwali sobie smak malibu, czyli połączenie likieru kokosowego z rumem. Z kolei ajerkoniak jest likierem jajecznym, a amaretto likierem migdałowym. Można śmiało zaskoczyć obdarowanego miodem pitnym, czyli napojem alkoholowym, w skład, którego wchodzi mód pszczeli. Domowa nalewka również będzie świetną opcją. Może być ona owocowa, kwiatowa, ziołowa, korzenna. Wiele osób ceni sobie smak śliwowicy, czyli wysokoprocentowego alkoholu pozyskiwanego ze śliwek węgierek. Dużo alkoholu ma również meksykańska tequila, do produkcji której używa się soku z agawy. Panowie będą zadowoleni z otrzymania luksusowej whisky. Im dłużej ona leżakuje, tym większa jest jej wartość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *