Czerwone dywany

blog lifestyle

Materiały partnera

Awaryjne otwieranie drzwi – jak chronić się przed awarią zamka?

Zamki w drzwiach często psują się w najbardziej nieoczekiwanych momentach. Winić za to można złamanie klucza, wysłużenie się zamka lub po prostu awarię mechanizmu. Naturalnym jest, że w takiej sytuacji usilnie staramy się otworzyć drzwi, nie zważając na konsekwencje. Jednak nie jest to rozsądne. Jeśli teraz powstrzymujemy się przed wezwaniem ślusarza, prędzej czy później i tak będzie do konieczne. Samodzielne próby ,,włamania się” do własnego mieszkania mogą skończyć się całkowitym uszkodzeniem mechanizmu. Dlaczego? Dowiesz się o tym z tego artykułu!

W jaki sposób działają zamki?

Zamek składa się z obrotowego cylindra umieszczonego w korpusie. Każdy obrót cylindra powoduje proces, którego zadaniem jest przesuwanie zaworu w jednym lub drugim kierunku. Aby zapobiec nieautoryzowanej manipulacji zamkami, są one wyposażone w system blokowania, który można odblokować tylko poprzez umieszczenie ich we właściwej pozycji. Zakłada się, że służy do tego klucz, ale odpowiednia wiedza i doświadczenie pozwala na wykorzystanie narzędzi takich jak haczyki. Ale dlaczego taki system czasem nas zawodzi? Blokada zatrzasku jest zwykle spowodowana zużyciem mechanizmu. Wielokrotne użycie klucza powoduje zużycie części zamka. W końcu może się zdarzyć, że klucz działa coraz gorzej. Zazwyczaj kończy się to całkowitym zablokowaniem drzwi. Wtedy już trzeba skorzystać z usługi awaryjnego otwierania oferowanej przez zakłady ślusarskie.

Awaryjne otwieranie drzwi: Kraków – co jeszcze musisz wiedzieć?

Zamki mają wiele poziomów bezpieczeństwa. Mówi się, że najtrudniejsze do otwarcia są zamki oznaczone literą C, a najprostsze – A. Dodatkowo możemy wyróżnić kilka rodzajów zamków ze względu na sposób montażu. Mówimy tu na przykład o modelu zatrzasku lub cylindra. W związku z rozwojem technologii coraz częściej stosuje się zamki elektroniczne. Ale nawet taki mechanizm może się popsuć. Dla mieszkańców Krakowa awaryjne otwieranie drzwi oferuje na przykład zakład https://zamki.sos.pl/uslugi/awaryjne-otwieranie/. To usługa, z której warto skorzystać w przypadku usterki zamka. Profesjonaliści zajmą się problemem szybko i skutecznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *