Czerwone dywany

blog lifestyle

włosy
Uroda

Chcesz mieć włosy jak gwiazda Hollywood? Stosuj tych 5 prostych trików!

Jeśli z natury cieszysz się gęstą grzywą i nie masz problemu z kruszącymi się końcówkami, jesteś prawdziwą szczęściarą. Niestety większość kobiet może tylko pomarzyć o bujnych lokach czy gładkich jak tafla włosach. Na szczęście każda z nas może coś zmienić i poprawić kondycję swoich kosmyków. Oto 5 prostych porad na poprawę jakości włosów!

  1. Używaj kosmetyków wysokiej jakości

Twoje włosy do szczęścia potrzebują trzech głównych grup składników: protein (np. keratyna, owies), emolientów (np. olej arganowy, masło shea) i humektantów (np. aloes, miód). Te pierwsze odbudowują ubytki, drugie nawilżają, a trzecie otaczają kosmyki ochronną powłoczką. Równowaga PEH pozwoli Ci dostarczyć włosom tego, czego potrzebują. Kosmetyki dobrej jakości bez SLS, SLeS czy parabenów, najlepiej o jak najbardziej naturalnym składzie, pozytywnie wpłyną na wygląd fryzury.

  1. Zadbaj o odpowiednie oczyszczanie

Dobry szampon to nie wszystko. Regularnie stosuj peeling, by pozbyć się martwego naskórka i uregulować pracę gruczołów łojowych.

  1. Myj włosy metodą OMO

Metoda OMO podbija ostatnio internet. Jest to dwuetapowa pielęgnacja dogłębnie odżywiająca kosmyki. Pierwsze i drugie O oznacza odżywkę, zaś M to szampon. Zacznij mycie włosów od nałożenia odżywki na długość. Następnie umyj skórę głowy szamponem i spłucz. Na koniec zaaplikuj drugą odżywkę. Ważne, by włosy otrzymały odpowiednią ilość protein, humenktantów i emolientów.

  1. Używaj wcierek

Zdrowa skóra głowy to zdrowe włosy. Podczas pielęgnacji nie zapominaj o regularnym stosowaniu wcierek. Mogą to być produkty na bazie alkoholu, jak również ziołowe. Ważne, by skóra dobrze na nie reagowała. Pamiętaj przy tym, że sama wcierka nie wystarczy. Trzeba ją jeszcze odpowiednio zaaplikować, wykonując masaż skóry głowy opuszkami palców. Dociśnij palce do skóry i wykonuj delikatne okrężne ruchy. Powtarzaj czynność regularnie.

  1. Zabezpieczaj końcówki

Bardzo często kruszące się końcówki są głównym winowajcą braku wzrostu włosów. Z tego względu zawsze po myciu zabezpieczaj końcówki serum lub olejkiem. Co jakiś czas olej nakładaj na całe włosy i trzymaj tak od kilku do kilkudziesięciu minut.

Stosując te zasady w swojej pielęgnacji możesz liczyć na widoczną poprawę jakości włosów.

dziewczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *