Czerwone dywany

blog lifestyle

Materiały partnera

Chcesz wypróbować catering dietetyczny? Z naszymi poradami dokonasz właściwego wyboru!

Diety pudełkowe to stosunkowo nowa moda Zaczęła się robić popularna w ciągu ostatnich 10 lat, przede wszystkim w dużych aglomeracjach. Fit catering z każdym rokiem jest coraz bardziej powszechny i firmy z taką usługą możemy znaleźć nawet w mniejszych miastach. Jak wybrać odpowiedni catering i czym się kierować?

Zastanów się, dlaczego decydujesz się na dietę z dostawą do domu

Chęć schudnięcia to najbardziej popularna, ale nie jedyna przyczyna. Wiele osób nie ma czasu na gotowanie, albo go nie lubi. Niektórzy chcą uzupełnić zdrową dietą swoje treningi. Inni mają nadzieję, że zdrowe odżywianie poprawi ich stan zdrowia. Fit catering spełni wszystkie te potrzeby, jednak musimy wybrać odpowiedni wariant. Sprawdź oferty firm cateringowych, zobacz co możesz dzięki nim osiągnąć i przejdź do następnego kroku.

Skorzystaj z usług dietetyka firmy, żeby dobrać kaloryczność

Cel jaki chcesz osiągnąć, będzie kluczowy przy dobraniu kaloryczności. Z pomocą dietetyka możesz obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Jeżeli chcesz schudnąć, należy wybrać dietę o kilkaset kalorii mniejszą. Jeżeli chcesz przytyć albo zbudować mięśnie, zdecyduj się na dietę o wyższej kaloryczności. Może chcesz po prostu odpocząć od gotowania? Wtedy wybierz dietę zgodną ze swoim zapotrzebowaniem kalorycznym.

Wybierz wariant diety i pomyśl czy chcesz wyeliminować jakieś produkty

Znasz swój cel i odpowiednią kaloryczność. Teraz przyjemna część. Sprawdź jakie warianty masz do wyboru. Zazwyczaj jest to dieta mięsna, wegetariańska, rybna albo wegańska. Dzięki cateringowi dietetycznemu możesz wypróbować nowego sposobu odżywiania. Może całe życie jadłeś mięso, ale kusi Cię dieta wegetariańska? Spróbuj, możesz się przekonać, że brak mięsa Ci służy. Jeżeli po miesiącu zmienisz danie, zawsze możesz też zmienić wariant diety.

Jeżeli pewne produkty Ci nie służą, możesz je wyeliminować z diety. Gluten i laktoza to najczęstsze alergeny. Wiele firm oferuje diety właśnie dla osób wrażliwych na te składniki. Możesz też wybrać różną ilość posiłków, dostosowaną do Twojego trybu życia. Dieta powinna być dopasowana do Ciebie, a nie na odwrót. Tylko wtedy będzie przynosiła efekty.

Przed zakupem fit cateringu zapoznaj się z menu dostępnym na stronie

Sprawdź czy znajdują się w nim produkty i dania, które lubisz. Jadłospis powinien być bardzo zróżnicowany i urozmaicony: powinny się w nim znaleźć zupy, koktajle, zapiekanki, makarony, dania jednogarnkowe, sałatki i potrawy pieczone. Oczywiście nie może też zabraknąć deserów: dobra firma cateringowa proponuje zdrowe wersje ciast, deserów, muffinek i batoników. W diecie o czym pisze https://catering5stars.pl/ powinny znaleźć się przede wszystkim warzywa i owoce, szczególnie te sezonowe. Dowiedz się skąd pochodzą i czy są sprowadzane lokalnie.

Uzbrojony w nasze porady nie powinieneś mieć żadnego problemu z dobraniem najlepszego dla Ciebie cateringu. Kieruj się przede wszystkim własnym gustem, ale też opiniami innych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *