Czerwone dywany

blog lifestyle

Materiały partnera

Dietetyk kliniczny – leczenie otyłości u osób z chorobami tarczycy

Z chorobami tarczycy zmaga się obecnie wiele osób. Jednym z popularnych objawów Hashimoto jest nadwaga i trudności z jej redukcją. Nie oznacza to jednak, że nie da się schudnąć, mając problemy z tarczycą. Trzeba tylko zabrać się za to inaczej. Na pewno złym pomysłem są diety 500 lub 1000 kcal. Samodzielne układanie jadłospisu, bez odpowiedniej wiedzy, raczej nie pozwoli uzyskać pożądanych rezultatów. Zamiast tego lepiej zwrócić się po pomoc do dietetyka klinicznego.

Dietetyk kliniczny – jak może pomóc przy niedoczynności tarczycy?

Niedoczynność tarczycy wiąże się z zespołem objawów mogących utrudniać codzienne funkcjonowanie. To między innymi:

  • zmęczenie i osłabienie,
  • uczucie zimna,
  • zaparcia,
  • obrzęki stawów,
  • wypadanie włosów,
  • zaburzenia miesiączkowania,
  • niskie ciśnienie tętnicze.

Co więcej, niedoczynność tarczycy może powodować rozchwianie emocjonalne. Często sprzyja depresji, a także przyczynia się do pogorszenia pamięci i koncentracji. Leczenie odbywa się poprzez przyjmowanie hormonów, ale podstawą powinna być zdrowa dieta. Dobrze, gdy jadłospis będzie bogaty w ryby, chude mięso oraz warzywa i owoce. Opracowaniem diety powinien zająć się dietetyk kliniczny.

Dietetyk kliniczny w Zielonej Górze – jak znaleźć dobrego specjalistę?

Niedoczynność tarczycy i Hashimoto mogą powodować nie tylko przyrost masy ciała, ale też trudności ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Z pomocą dietetyka klinicznego odchudzanie może być prostsze. O tym, jakie wsparcie może zaoferować specjalista, przeczytasz na stronie https://www.sklep.bielskidietetyk.pl/news/n/254/Zielona-Gora. Nie tylko w Zielonej Górze znajdziesz dietetyka klinicznego. W Polsce działa wielu specjalistów, którzy oferują konsultacje online. Grunt to znaleźć takiego, który ma doświadczenie w układaniu jadłospisów osobom z niedoczynnością tarczycy.

Pamiętaj, że przy chorobach tarczycy potrzebna jest nie tylko pomoc dietetyka klinicznego. Bardzo ważne jest regularne wykonywanie badań, a także wizyty u endokrynologa i przyjmowanie leków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *