Czerwone dywany

blog lifestyle

Materiały partnera

Fotograf na wesele – poznajcie trzy kroki do wyboru właściwego

Wybór właściwych fachowców, którzy zajmą się kluczowymi kwestiami podczas ślubu i wesela ma ogromne znaczenie. Wpływa bowiem na ostatecznie powodzenie całego przedsięwzięcia, a także spokój pary młodej. W momencie gdy wybierze ona odpowiednie osoby, to nie będzie się musiała niepotrzebnie przejmować wieloma zadaniami. Będzie wiedziała, że wszystko jest pod kontrolą.

Fotograf na wesele z polecenia czy internetu?

Nie ma wątpliwości, że na początku zawsze bierze się pod uwagę polecenia. To bowiem one mają największą moc. Dzięki nim można bardzo szybko stworzyć listę kilku kandydatów do roli osobistego fotografa ślubnego. Osoby polecające mają swoje wyrobione zdanie o konkretnej osobie i je chętnie przedstawiają. Bardzo często mogą również pokazać zdjęcia np. z własnego ślubu, które zostały wykonane przez tego właśnie fachowca. Dzięki temu samemu można już wyrobić sobie jakąś opinię. Wybierając osobę zupełnie nieznaną osobę można polegać wyłącznie na zamieszczonych w sieci informacjach. Nie jest to zła strategia, ale nieco bardziej ryzykowna. Największe znaczenie ma tutaj umieszczone na stronie portfolio, ponieważ na jego podstawie można dużo wywnioskować.

Zdjęcia ślubne – portfolio

W przypadku fotografa ślubnego czy to z polecenia czy zupełnie nieznanego znaczenie mają wykonywane do tej pory zdjęcia. Przeglądając je należy zwrócić uwagę jak uchwycone zostały postacie w trudnym świetle kościoła, a także podczas piruetów wykonywanych na parkiecie. Nie bez znaczenia są również zdjęcia ślubne wykonywane w plenerze. Patrząc na fotografie z różnych ślubów można zauważyć pewne tendencje i ocenić czy wizja fotografa jest spójna z oczekiwaniami jakie się przed nim stawia.

Fotograf ślubnych – nić porozumienia

Bardzo ważny jest również również, by nawiązać porozumienie z fotografem np. ze https://studioelement.pl/. Dlaczego jest to tak ważne i jak to sprawdzić? Najłatwiej jest po prostu umówić się na spotkanie i porozmawiać o wszystkich oczekiwaniach. Wówczas od razu wyjdzie, czy obie strony się dobrze rozumieją i czy będzie to udana współpraca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *