Czerwone dywany

blog lifestyle

szachy
Premiery

,,Gambit królowej” – pierwszy serial o szachach, który ogląda się z zapartym tchem

,,Gambit królowej” to jedna z najnowszych produkcji Netflixa. Opowiada o osieroconej dziewczynce Beth, która zakochuje się w szachach. Jej historia podbiła już serca milionów widzów z całego świata. Jest wciągająca, czasami mroczna, ale przede wszystkim doskonale poprowadzona.

Sukces serialu zawdzięczamy głównie doskonałej fabule, ale nie bez znaczenia jest tutaj obsada. Aktorzy świetnie odgrywają swoje role. W Elizabeth Harmon wciela się niesamowita Anya Taylor-Joy znana z takich produkcji jak ,,Split” czy ,,Czarownica: bajka ludowa z Nowej Anglii”. Partneruje jej Marcin Dorociński w roli sowieckiego arcymistrza. Akcja serialu toczy się w latach 60. ubiegłego wieku. Młoda Beth trafia do sierocińca, gdzie uzależnia się od zielonych pigułek i poznaje szachy, w których, jak się okazuje, jest ponadprzeciętnie dobra.

,,Gambit królowej” to historia o genialnym umyśle, upadku, ambicji i determinacji. Akcja cały czas trzyma w napięciu, a czasami nawet wzrusza. Możemy obserwować wzloty i upadki młodej Beth marzącej o tytule mistrzyni świata w szachach. To serial, któremu zdecydowanie warto poświęcić uwagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *