Czerwone dywany

blog lifestyle

książka
Kącik czytelnika

,,Jak mniej myśleć” – książka tylko dla wysoko wrażliwych?

Jakiś czas temu miałam przyjemność przeczytać książkę mówczyni oraz trenerki w zakresie komunikacji i rozwoju osobistego Christel Petitcollin, o zachęcającym tytule – ,,Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych”. Poza niewątpliwie chwytliwą okładką w pięknym niebieskim kolorze z widniejącym na środku uroczym leniwcem, przyciągnęły mnie do niej pozytywne recenzje innych czytelników. Czy według mnie warto zapoznać się z tą lekturą?

Zanim udzielę jednoznacznej odpowiedzi na zadane powyżej pytanie, najpierw omówię, o czym wspomniane dzieło w ogóle jest. To książka z cyklu psychologicznych poradników, więc jeśli ktoś nie przepada za tego typu formą, to może nie być zachwycony. Zdecydowaną zaletą ,,Jak mniej myśleć” jest fakt, iż autorka ma wieloletnie doświadczenie w swoim zawodzie i faktycznie pracuje z ludźmi, którzy mają problem z nadmiernym natłokiem myśli. Christel Petitcollin określa ich jako nadwydajnych mentalnie i prostym językiem tłumaczy, czym się charakteryzują. W książce znajdziemy nie tylko opis działania mózgu prawopółkulowców, ale również sposób, w jaki funkcjonują i porady odnośnie uspokojenia myśli.

Z uwagi na to, że w dzisiejszych czasach wszyscy zmagamy się natłokiem myśli i nadinterpretowaniem dziejących się wokół nas sytuacji, zawarte w omawianej książce rady warto przeczytać. ,,Jak mniej myśleć” nie tylko pomoże w zrozumieniu samego siebie i wyzbyciu się ciągłego analizowania, ale także przybliży znaczenie określenia ,,nadwydajny mentalnie” i pozwoli wykorzystać możliwości, jakie to daje. Nawet osoby nie dostrzegające u siebie opisanych zachowań wyniosą cenną wiedzę z lektury i będzie im łatwiej zrozumieć nadwydajnych i z nimi funkcjonować. Jak najbardziej polecam tę książkę wszystkim tym, którzy są głodni wiedzy i interesują się psychologią. Jest ciekawa do tego stopnia, że powstała jej kontynuacja zatytułowana ,,Jak lepiej myśleć”, która również jest pozycją wartą uwagi.

kartki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *