Czerwone dywany

blog lifestyle

książka
Kącik czytelnika

,,Jak mniej myśleć” – książka tylko dla wysoko wrażliwych?

Jakiś czas temu miałam przyjemność przeczytać książkę mówczyni oraz trenerki w zakresie komunikacji i rozwoju osobistego Christel Petitcollin, o zachęcającym tytule – ,,Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych”. Poza niewątpliwie chwytliwą okładką w pięknym niebieskim kolorze z widniejącym na środku uroczym leniwcem, przyciągnęły mnie do niej pozytywne recenzje innych czytelników. Czy według mnie warto zapoznać się z tą lekturą?

Zanim udzielę jednoznacznej odpowiedzi na zadane powyżej pytanie, najpierw omówię, o czym wspomniane dzieło w ogóle jest. To książka z cyklu psychologicznych poradników, więc jeśli ktoś nie przepada za tego typu formą, to może nie być zachwycony. Zdecydowaną zaletą ,,Jak mniej myśleć” jest fakt, iż autorka ma wieloletnie doświadczenie w swoim zawodzie i faktycznie pracuje z ludźmi, którzy mają problem z nadmiernym natłokiem myśli. Christel Petitcollin określa ich jako nadwydajnych mentalnie i prostym językiem tłumaczy, czym się charakteryzują. W książce znajdziemy nie tylko opis działania mózgu prawopółkulowców, ale również sposób, w jaki funkcjonują i porady odnośnie uspokojenia myśli.

Z uwagi na to, że w dzisiejszych czasach wszyscy zmagamy się natłokiem myśli i nadinterpretowaniem dziejących się wokół nas sytuacji, zawarte w omawianej książce rady warto przeczytać. ,,Jak mniej myśleć” nie tylko pomoże w zrozumieniu samego siebie i wyzbyciu się ciągłego analizowania, ale także przybliży znaczenie określenia ,,nadwydajny mentalnie” i pozwoli wykorzystać możliwości, jakie to daje. Nawet osoby nie dostrzegające u siebie opisanych zachowań wyniosą cenną wiedzę z lektury i będzie im łatwiej zrozumieć nadwydajnych i z nimi funkcjonować. Jak najbardziej polecam tę książkę wszystkim tym, którzy są głodni wiedzy i interesują się psychologią. Jest ciekawa do tego stopnia, że powstała jej kontynuacja zatytułowana ,,Jak lepiej myśleć”, która również jest pozycją wartą uwagi.

kartki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *