Czerwone dywany

blog lifestyle

Uroda

Jak odżywić spierzchnięte usta? Podpowiadamy!

Po zimie bardzo często zdarza się, że nasze ciało domaga się nawilżenia. Sucha skóra, zniszczone dłonie oraz spierzchnięte i popękane usta to problemy, które dotykają nas co roku. Skoro na dwa pozostałe problemy rozwiązaniem są dobrze dobrane kremy, to co zrobić z ustami?

Najlepszym pomysłem jest regularne zabezpieczanie ust. Można to robić poprzez natłuszczanie ich balsamami, smarowanie wazeliną kosmetyczną, a także stosowanie pomadki ochronnej. Dobrym sposobem jest także zakup masek kolagenowych na usta, które doskonale je odżywią i są dostępne w aptekach lub niektórych drogeriach. Polecamy także raz na jakiś czas wykonywać peelingi ust. Można je robić samodzielnie i w domowych warunkach, do czego potrzebny jest tylko cukier i miód. Oczywiście, żeby sobie nie zaszkodzić, musimy upewnić się, że w pobliżu nie zaczyna rosnąć opryszczka.

W pielęgnacji ust najlepsze jest to, że wcale nie musi być droga. Poza metodami DIY i maskami, można także spotkać pomadki nawilżające w zwykłych sklepach spożywczych i zapłacić za nie grosze. To tani sposób na piękne i zadbane usta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *