Czerwone dywany

blog lifestyle

Materiały partnera

Jak wybrać właściwy krem do pielęgnacji twarzy? Sprawdź nasze porady

Jeśli stoisz właśnie przed wyborem nowego kremu do twarzy do koniecznie zapoznaj się z naszymi poradami na temat wyboru kosmetyku. Prawda jest bowiem taka, że źle dobrany produkt może w najlepszym razie nie zrobić nic, a w najgorszym doprowadzić do znacznego pogorszenia kondycji skóry.

Krem na noc i na dzień

To bardzo ważne by stosować się do zaleceń producenta co do przeznaczenia kremu. W tym także do pory jego stosowania. Oznaczenia „na noc” i „na dzień” są szczególnie istotne, ponieważ będą wskazywały na konsystencję kremu i zawartość składników aktywnych, które się w nim znajdują. Kremy przeznaczone do stosowania „na noc” cechują się gęstszą konsystencją, a także większą zawartością substancji aktywnych. Mają one za zadanie regenerować i nawilżać skórę kiedy ta odpoczywa od dziennego makijażu. Z kolei produkty z oznakowanie „na dzień” przede wszystkim zabezpieczają skórę przed promieniowaniem UV, chłodnymi podmuchami wiatru, czy też zanieczyszczeniami. Stanowią one także odpowiednią bazę pod makijaż. Sprawiają, że ten dłużej utrzymuje się na swoim miejscu.

Krem dostosowany do wieku

Kolejna informacją, którą można znaleźć na produkcie jest to do jakiego wieku skóry jest on właściwy. Aspekt ten jest istotny głównie z powodu składu. Otóż każdy wiek ma inne potrzeby, boryka się także z innymi problemami skórnymi. Dlatego też krem dla nastolatki powinien być zupełnie inny od tego, który będzie używała jej mama czy babcia. Każda z nich ma inne potrzeby. Pierwsza może walczyć z trądzikiem, druga z pojawiającymi się zmarszczkami, a trzecia chce przywrócić jędrność skóry.

Krem Arkana dla wymagającej cery

Ustaliliśmy już, że każdy produkt powinien mieć zupełnie inne zastosowanie i sprawdzać się przy różnego typu problemach skórnych. Niestety nie wszyscy producenci robią coś więcej niż opis produktu. Bardzo często składy kosmetyków są dalekie od ideałów. Wybierając więc produkt należy dokładnie zapoznać się z listą składników użytych do jego wyprodukowania. Kremy Arkana, które można zakupić https://kobiece-kosmetyki.pl/pl/c/Arkana/29 posiadają bardzo dobrze opisane nie tylko opakowania, ale również składy. Wszystkie użyte substancje mają swoje właściwe zastosowanie. Właśnie dlatego są one dobrym wyborem do cery problematycznej, która wymaga regeneracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *