Czerwone dywany

blog lifestyle

Materiały partnera

Jak zadbać o odpowiedni wystrój wnętrz?

Aranżacja wnętrz jest ważna nie tylko w domu, ale także w sklepach czy miejscach pracy. Ważny jest dobór nie tylko mebli, ale także właściwego oświetlenia, a także podłóg czy wykończenia ścian. Niezależnie od stylu, w jakim ma być urządzony lokal, ważna jest spójność estetyczna, ale też wygoda użytkowania.

Wystrój wnętrz – podstawowe zasady

Najważniejszą zasadą, jaką powinniśmy kierować się przy projektowaniu wystroju wnętrz, jest dbanie o funkcjonalność. Można inspirować się gotowymi rozwiązaniami z katalogów, warto jednak pamiętać, że mało które pomieszczenie z broszury wnętrzarskiej sprawdziłoby się w prawdziwym życiu. Katalogi wnętrzarskie można traktować raczej jak odpowiednik wybiegów mody – często są tam prezentowane pewne trendy w wyolbrzymionej wersji. Jeżeli podobają nam się minimalistyczne wnętrza, to warto się nimi inspirować, ale pamiętać przy tym o zapewnieniu wygodnego miejsca do wypoczynku czy schowków.

Często popełniane błędy to:

  • dobieranie mebli do koloru ścian – łatwiej jest zastosować odwrotną kolejność;
  • zbyt mało źródeł światła – szczególnie w łazience lub gabinecie;
  • niewłaściwa barwa światła – łatwo ją skorygować, ale warto zdawać sobie sprawę, jaki wpływ ma światło na nasze samopoczucie;
  • kopiowanie wystroju z katalogu – czy na pewno potrzebujemy aż tylu/wystarczy nam tylko tyle mebli?

Wystrój wnętrz – czy warto zatrudnić projektanta?

Wymienione powyżej wskazówki to ledwie cząstka wiedzy koniecznej do przygotowania dobrej aranżacji wnętrza. Projektanci, tacy jak https://mg-design.pl/ zdobywają ją latami. Oczywiście wiele osób potrafi samodzielnie zaprojektować idealne dla siebie mieszkanie – często jednak trwa to latami i odbywa się metodą prób i błędów. Jeżeli zależy nam na szybkiej zmianie wystroju na wymarzony, warto skorzystać z usług projektanta wnętrz, który nie tylko przygotuje projekt, ale także pomoże przy zakupach, a w razie potrzeby uzgodni szczegóły z ekipą remontową. Projektanci wnętrz zajmują się zarówno doborem umeblowania i wyposażenia, jak i oświetleniem, a niektórzy nawet urządzają ogrody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *