Czerwone dywany

blog lifestyle

makijaż
Uroda

Jaki makijaż sprawdzi się najlepiej podczas upałów?

Chyba każda z nas doświadczyła choć raz w swoim życiu dnia, gdy udało nam się wykonać perfekcyjny makijaż, a po wyjściu na zewnątrz wszystko spłynęło. Mogło się tak wydarzyć z dwóch powodów – nieodpowiednio dobranych kosmetyków lub złych warunków pogodowych. W tym artykule skupimy się głównie na tej drugiej kwestii.

dziewczyna

Zbliża się lato, a co za tym idzie czas upałów. To właśnie podczas tej pory roku jesteśmy szczególnie narażone na działanie promieni słonecznych i błyszczącą twarz. W związku z tym może okazać się, że nasz codzienny make-up trzeba będzie odrobinę zmodyfikować. Kluczem do sukcesu jest zminimalizowanie nakładanej ilości makijażu. Niestety – trzeba zrezygnować z ciężkich cieni do powiek i sypkich pudrów. Dobrą alternatywą będzie krem BB, ale sprawdzi się on raczej tylko u osób, które nie mają większych problemów z cerą. Można użyć korektora lub podkładu, ale najważniejsze jest to, by miały płynną konsystencję.

Jeśli chodzi o makijaż oczu, to tutaj radzimy stosować wyłącznie wodoodporne kosmetyki. Panie, które koniecznie chcą użyć cieni do powiek powinny wybrać te o kremowej konsystencji. Matowe szminki raczej nie zdadzą egzaminu. Pamiętajmy, że podczas upałów, czym mniej makijażu mamy na sobie, tym lepiej.

lusterko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *