Czerwone dywany

blog lifestyle

makijaż
Uroda

Jaki makijaż sprawdzi się najlepiej podczas upałów?

Chyba każda z nas doświadczyła choć raz w swoim życiu dnia, gdy udało nam się wykonać perfekcyjny makijaż, a po wyjściu na zewnątrz wszystko spłynęło. Mogło się tak wydarzyć z dwóch powodów – nieodpowiednio dobranych kosmetyków lub złych warunków pogodowych. W tym artykule skupimy się głównie na tej drugiej kwestii.

dziewczyna

Zbliża się lato, a co za tym idzie czas upałów. To właśnie podczas tej pory roku jesteśmy szczególnie narażone na działanie promieni słonecznych i błyszczącą twarz. W związku z tym może okazać się, że nasz codzienny make-up trzeba będzie odrobinę zmodyfikować. Kluczem do sukcesu jest zminimalizowanie nakładanej ilości makijażu. Niestety – trzeba zrezygnować z ciężkich cieni do powiek i sypkich pudrów. Dobrą alternatywą będzie krem BB, ale sprawdzi się on raczej tylko u osób, które nie mają większych problemów z cerą. Można użyć korektora lub podkładu, ale najważniejsze jest to, by miały płynną konsystencję.

Jeśli chodzi o makijaż oczu, to tutaj radzimy stosować wyłącznie wodoodporne kosmetyki. Panie, które koniecznie chcą użyć cieni do powiek powinny wybrać te o kremowej konsystencji. Matowe szminki raczej nie zdadzą egzaminu. Pamiętajmy, że podczas upałów, czym mniej makijażu mamy na sobie, tym lepiej.

lusterko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *