Czerwone dywany

blog lifestyle

Uroda

Kosmetyki na przebarwienia – jak wybrać ten właściwy?

Przebarwienia skóry to częsty problem kosmetyczny, z którym boryka się wiele osób Mogą być one wynikiem zmian hormonalnych i stanów zapalnych, a także działania promieni słonecznych. W walce z tymi zmianami skórnymi pomogą nam odpowiednie maści lub kremy.

Co powinien zawierać skuteczny produkt na przebarwienia?

Na powstawanie plam pigmentacyjnych wpływ ma promieniowanie UV, stąd też wszelkie zabiegi na twarz z kwasami i kremy wybielające przebarwienia polecane są zimą, a podstawą pielęgnacji i dbania o skórę twarzy w lecie jest stosowanie kremu na przebarwienia koniecznie z filtrem. Regularne stosowanie powyższych zaleceń, uchroni skórę przed powstawaniem plam na twarzy. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy problem zmian pigmentacyjnych już się u nas pojawił? Na początek najlepiej poznać listę tych składników, które pozytywnie wpłyną na koloryt naszej cery i zredukują nieestetyczne plamki. To właśnie tych substancji szukajmy w kosmetykach na przebarwienia

1. Kwas askorbinowy (witamina C)– wspomaga redukcję przebarwień i działa przeciwstarzeniowo oraz rozświetlająco. Krem z aktywną witaminą C uszczelnia naczynia krwionośne, ogranicza produkcję melaniny, czyli rozjaśnia skórę oraz przyspiesza gojenie się ran, co jest istotne w profilaktyce powstawania przebarwień. Nie należy zapominać dodatkowo o ochronie przeciwsłonecznej twarzy i całego ciała.

2. Arbutyna – jest to substancja pochodzenia naturalnego, uzyskiwana na przykład z owoców borówki brusznicy, mącznicy, liści majeranku czy oregano. Wyciąg ten, ze względu na swoje właściwości przeciwbakteryjne i rozjaśniające, stanowi jeden z bardziej skuteczniejszych składników depigmentacyjnych pochodzenia naturalnego.

3. Kwasy– zawarte w kosmetykach na przebarwienia, skutecznie wspomagają walkę z plamami, złuszczając wierzchnią warstwę naskórka i powodując rozjaśnienie i blednięcie zmian pigmentacyjnych. Największymi pogromcami przebarwień są kwasy takie jak: migdałowy, glikolowy, salicylowy, kojowy. Podczas stosowania kremów z kwasami należy pamiętać- tak jak w przypadku witaminy C- o regularnym stosowaniu kremów z filtrem.

4. Ekstrakty ziołowo– roślinne- naturalnych wyciągów wpierających walkę z przebarwieniami jest całe mnóstwo. Do najbardziej skutecznych możemy zaliczyć: ekstrakt z kwiatów bzu czarnego, nagietka, ziela świetlika, skrzypu polnego, jaskółczego ziela, owoców truskawki, mydlicy lekarskiej, krokosza barwierskiego. To właśnie te ekstrakty powinien zawierać skuteczny krem na przebarwienia.

Złuszczanie

Poza pielęgnacją w postaci balsamów, maści czy kremów, w przypadku skóry z przebarwieniami istotną rolę odgrywa regularne złuszczanie naskórka Z pomocą przychodzą nam peelingi. Przebarwienia będące skutkiem opalania można często rozjaśnić, a nawet usunąć peelingiem, stosując zarówno te mechaniczne jaki i enzymatyczne. Usuną one powierzchniowe warstwy naskórka, powodując rozjaśnianie plamek. Miej na uwadze to, że złuszczać ciało i twarz należy regularnie, ale nie częściej niż dwa razy w tygodniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *