Czerwone dywany

blog lifestyle

Uroda

Krem do twarzy z kwasem hialuronowym – dla kogo?

Na samą myśl o słowie „kwas” możemy czuć obawę i przerażenie, zwłaszcza wtedy gdy mamy nakładać go na twarz. Nie ma powodu do strachu, gdyż obecnie kwas hialuronowy jest częstym składem wielu kosmetyków. Jest niezastąpiony w kategorii nawilżanie i może stosować go absolutnie każdy.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest organicznym związek należący do cukrów złożonych. Jest węglowodanem, naturalnie występuje w naszym ciele, między innymi w skórze, mazi stawowej czy gałce ocznej.

Jak działa?

Kwas hialuronowy jest humektantem,. Oznacza to, że potrafi trwale wiązać i zatrzymywać wilgoć w skórze i świetnie nawilża. Cżasteczki kwasu podwyższają wilgotność warstwy rogowej skóry, co w efekcie powoduje, że staje się ona jedwabista i gładka. Poza tym wpływają na zwiększenie przepuszczalności naskóra, dzięki Czemy składniki aktywne zawarte w produkcie kosmetycznym mogą przedostać się w głębsze warstwy skóry.

Krem do twarzy z kwasem hialuronowym- czy sprawdzi się u każdego?

Z racji tego, że kwas hialuronowy ma właściwości nawilżające, sprawdzi się on w przypadku każdego typu cery, również tłustej czy wrażliwej. Polecany jest zwłaszcza do pielęgnacji skór suchych i dojrzałych. Kwas hialuronowy tworzy na skórze barierę przeciwdziałającą odparowywaniu wody i uszczelnia naskórek. Ten cudowny składnik to również dobre rozwiązanie dla skóry mieszanej, która posiada skłonności do przesuszania na policzkach, w okolicy skroni i wokół oczu.

Można pokusić się o stwierdzenie, że składnik zawarty w kremie w postaci kwasu hialuronowego sprawdzi się u każdego. Często z tym składnikiem możemy spotkać się w kremach przeciwzmarszczkowych przeznaczonych dla kobiet w wieku 50+. Oczywiście nie sprawi on, że zmarszczki znikną z naszej twarzy w mgnieniu oka, ale dogłębnie nawilży dojrzałą skórę, która przez skłonności do przesuszania jest jeszcze bardziej narażona na szybkie starzenie. Krem z kwasem hialuronowym jest w stanie zapewnić w ten sposób skórze dojrzałej kompleksową pielęgnację. Kwas hialuronowy możemy spotkać nie tylko w kremie przeciw zmarszczkom, ale także w kremach przeznaczonych dla 20-latki i 30-latki.

Kremy z kwasem hialuronowy można używać przez cały rok. Zimą ukoją podrażnioną zimnem i przesuszoną ogrzewaniem skórę, zaś w lecie będą niwelować skutki ekspozycji twarzy na słońce i uzupełniać braki w jej nawodnieniu. Bez względu na to ile masz lat, zainwestuj w odpowiedni dla siebie krem, koniecznie sprawdź czy w składzie ma on kwas hialuronowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *