Czerwone dywany

blog lifestyle

Uroda

Makijaż permanentny brwi – co warto o nim wiedzieć?

Z roku na rok coraz więcej kobiet decyduje się na makijaż permanentny. Robią to głównie po to aby nadać brwiom odpowiedni kształt i kolor, a także zaoszczędzić czas przeznaczony na codzienne malowanie brwi oraz zakup zbędnych kosmetyków.

Jak przygotować się do zabiegu?

Tydzień przed ustalonym terminem zabiegu, wstrzymaj się od ich regulacji. Zadbaj o skórę w okolicach brwi, nawilżaj ją albo wykonuj peelingi, jednak nie później niż dwa tygodnie zabiegiem. De z pozoru drobne zabiegi sprawią, że makijaż permanentny będzie bardziej trwalszy i dłużej utrzyma się na skórze.

Wybór właściwej metody

Popularność makijażu permanentnego rośnie z dnia na dzień, w związku z tym pojawia się też wiele metod jego wykonania. Dwie główne metody to ręczna i mechaniczna. Metoda ręczna polega na wprowadzenia pigmentu pod skórę za pomocą specjalnego piórka, tak aby imitował włoski. Metod mechanicznych jest znacznie więcej, między innymi pudrowa, ombre lub cienia. Sama możesz wybrać odpowiednią metodę i zdecydować który efekt bardziej Ci się podoba.

Jak przebiega zabieg?

Cały zabieg trwa około 2-3 godziny. Najpierw skóra brwi zostaje oczyszczona, następnie kosmetyczka przystępuje do wyboru odpowiedniego koloru barwnika i wykonuje kontury na naszych brwiach, nadając im pożądany kształt. Za pomocą specjalnego narzędzia następuje precyzyjna aplikacja barwnika. Nie wpadaj w panikę, że odcień Twoich brwi jest zbyt ciemny, to normalne, po kilku dniach barwnik częściowo zaniknie, a efekt będzie bardziej naturalny.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg jest całkowicie bezpieczny pod warunkiem, że wykonujemy go w renomowanym salonie, pod okiem przeszkolonego pod kątem wykonywania makijażu permanentnego specjalisty. Przed wykonaniem makijażu trwałego, obowiązkowo musi zostać przeprowadzony wywiad dotyczący stanu zdrowia osoby poddanej zabiegowi. Przeciwwskazaniami do wykonania mikropigmentacji są: ciąża, choroby nowotworowe, cukrzyca, łuszczyca, infekcje wirusowe, przyjmowanie leków sterydowych.

Myślę, że powyższe uwagi pomogą Ci podjąć decyzję czy makijaż permanentny to coś dla Ciebie. Jak widać efekt makijażu to wypadkowa wielu czynników. W Twoich rękach leży odpowiednia pielęgnacja i profilaktyka przed zabiegiem, a także nie ukrywanie różnych kwestii podczas wywiadu przed zabiegiem. Resztę wykona już profesjonalista. Jeśli trafiłaś do sprawdzonego salonu, nie masz czego się obawiać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *