Czerwone dywany

blog lifestyle

Uroda

Manicure hybrydowy – co musisz wiedzieć jeśli chcesz go wykonać w domu?

Manicure hybrydowy stał się bardzo popularny w ostatnich latach. Jego główną zaletą jest to, że można go wykonać samemu w domu. Jeśli nie masz okazji często odwiedzać salonów kosmetycznych lub chcesz zaoszczędzić pieniądze, manicure hybrydowy można wykonać bardzo łatwo. Jeśli chcesz aby twój manicure był trwały i estetyczny, sprawdź poniższe wskazówki i sama spróbuj manicure hybrydowego.

Co potrzebujemy na start

Aby wykonać manicure hybrydowy w domu musimy zaopatrzyć się przede wszystkim w lampę LED, bazę pod lakier oraz top i lakiery- na początek wystarczy kilka ulubionych kolorów. Przyda się również cleaner do przemycia, bezpyłowe waciki, pilnik, cążki do skórek, blok polerski i drewniane patyczki lub kopytko do skórek. Praktycznym rozwiązaniem może być zakup gotowego zestawu startowego, a takich w sieci znajdziecie mnóstwo.

Hybryda krok po kroku

Podstawowym i pierwszym krokiem zanim przystąpisz do właściwego wykonywania manicure, jest wcześniejsza pielęgnacja paznokci i ich przygotowanie. Zadbaj- nie tylko gdy wykonujesz manicure- o odpowiednie nawilżenie swoich rąk i paznokci. Zacznij od zmatowienia całej powierzchni paznokcia bloczkiem polerskim. Pozbądź się skórek: najpierw odsuń je kopytkiem lub drewnianym patyczkiem, a później obetnij cążkami. Staraj się tą czynność wykonywać dosyć starannie, tak aby nie poranić sobie skórek a jednocześnie sprawić by były całkowicie usunięte. Paznokciom nadaj odpowiednią długość i kształt za pomocą papierowego lub szklanego pilniczka. Tak przygotowane paznokcie przemyj wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem. Teraz możesz już przystąpić do nakładania bazy. Pamiętaj, że w nakładaniu bazy, lakieru oraz topu liczy się zasada im mniej tym lepiej. Staraj się więc nałożyć cieniutką warstwę produktu, tak aby dokładnie pokryła cały paznokieć. Po wykonaniu tej czynności na jednej ręce umieszczamy ją pod lampę na około 120 sekund, czynność powtarzamy na drugiej ręce. Kolejny etap to nałożenie wybranego przez nas lakieru. Tutaj też liczy się precyzja i dokładność, trzeba uważać aby nie zalać skórek, gdyż finalnie wygląda to bardzo nieestetycznie. Lakier kolorowy nakładamy minimum w dwóch warstwach aż do uzyskania pożądanego krycia. Pamiętaj o utwardzeniu każdej poszczególnej warstwy lakieru w lampie. Gdy uzyskaliśmy pożądane przez nas krycie, nakładamy na paznokcie ostatnią warstwę czyli top i wsadzamy do lampy na 120 sekund. Nasz manicure hybrydowy jest już prawie gotowy, wystarczy teraz wacikiem zwilżonym w płynie cleaner przemyć paznokcie, aby pozbawić je klejącej warstwy. Na koniec możemy jeszcze nawilżyć skórki przy paznokciach oliwką i nasze paznokcie są już gotowe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *