Czerwone dywany

blog lifestyle

News

Najsłynniejsza para demonologów

Seanse spirytystyczne, czarna magia, spotkania z demonami – to była codzienność tej dwójki.
Ed i Lorraine Warrenowie byli najsłynniejszymi badaczami zjawisk paranormalnych na świecie. Ich praca stała się inspiracją dla autorów książek, a także reżyserów filmowych. Na podstawie ich historii nakręcono m.in. trylogię horrorów “Obecność”.

Paranormalne początki

Zarówno Ed jak i Lorraine już od najmłodszych lat doświadczali zjawisk paranormalnych. Chłopiec widywał dziwne kształty i słyszał dźwięki. Lorraine natomiast w wieku 9 lat zaczęła dostrzegać aury. Para poznała się w kinie, gdy mieli zaledwie 16 lat. Szybko zrozumieli, że mają wiele wspólnego i nawiązali relację, która przetrwała wiele lat. Po ślubie założyli stowarzyszenie ds. Badań Parapsychologicznych w Nowej Anglii i rozpoczęli profesjonalne badania nad zjawiskami paranormalnymi.

Wielka kariera

Małżeństwo wspaniale się uzupełniało i podeszło do swojej pracy bardzo profesjonalnie. Ed Warren stał się na pewien czas jedynym uznawanym przez Watykan demonologiem. O swoich sprawach napisali wiele publikacji oraz wykładali na uniwersytetach. Jednymi z najbardziej znanych przypadków, nad którymi pracowali Warrenowie były demoniczna lalka Anabelle, horror w Amityville, czy sprawa rodziny Perrenów. Ze swoich badań demonolodzy zbierali zdjęcia oraz niebezpieczne przedmioty. Ich kolekcję do dziś można oglądać w muzeum w Monroe, w stanie Connecticut w USA, gdzie niegdyś mieszkali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *