Czerwone dywany

blog lifestyle

Materiały partnera

Olej makowy – prozdrowotny produkt na różne schorzenia

Olej makowy to jeden z produktów najchętniej stosowanych w celu poprawy jakości skóry i włosów. Do tego stanowi doskonały dodatek do dań, gdyż potrafi wzmocnić ich walory smakowe. Ale to nie jedyne korzyści z włączenia go do swojej rutyny. Dowiedz się więcej na temat oleju makowego i innych olejów o prozdrowotnych właściwościach.

Oleje nierafinowane – pomocne w kuchni i nie tylko

Wiele osób ma w swojej kuchni olej rzepakowy, który najczęściej używany jest do smażenia. Jednak istnieje mnóstwo innych olejów, które posiadają ciekawe walory smakowe i mogą być świetnym urozmaiceniem i powiewem świeżości w diecie. Jednym z nich jest chociażby olej sezamowy. Ze względu na orientalny smak świetnie pasuje do wszelkich dań kuchni azjatyckiej. Niektórzy błędnie twierdzą, że dodawanie do posiłków różnego rodzaju olejów negatywnie wpłynie na ich wagę. To błąd! Wiele olejów, takich jak chociażby olej makowy, posiada cenne kwasy omega-3 i omega-6, które obniżają poziom złego cholesterolu i zapobiegają miażdżycy oraz innym chorobom układu krwionośnego. Do tego wiele z nich pozytywnie wpływa na metabolizm, przyspieszając go, co w efekcie powoduje szybszy spadek masy ciała. Co najlepsze, oleje nierafinowane świetnie sprawdzają się nie tylko w kuchni. Ich dobroczynne działanie wykorzystuje się również w branży kosmetycznej. Regenerują i odżywiają włosy oraz wygładzają skórę.

Jak olej makowy wpływa na organizm?

Z uwagi na to, że olej makowy nazywany jest często królem w świecie olejów, warto powiedzieć o nim trochę więcej. To prawdziwa skarbnica witamin z grupy B i witaminy E. Do tego posiada mnóstwo potasu i żelaza oraz niacyny czy kwasu foliowego. Dzięki temu olej makowy obniża ciśnienie i reguluje tętno. Chroni przed zawałem i ma dobry wpływ na pracę serca oraz nerek. Aby jednak zachował wszystkie swoje właściwości, powinien pochodzić ze sprawdzonego źródła, takiego jak to https://sklep.olejewielkierychnowo.pl/produkt/olej-makowy-tloczony-na-zimno/. Olej makowy powinien być przede wszystkim nierafinowany i tłoczony na zimno. Wtedy faktycznie pozytywnie wpłynie na cały organizm. Włączenie go do codziennej pielęgnacji sprawi, że skóra będzie szybciej się regenerować i dłużej zachowa młody wygląd. To prawdziwa recepta na zdrowie i urodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *