Czerwone dywany

blog lifestyle

Uroda

Poznaj podstawy pielęgnacji kręconych włosów

Wbrew pozorom jest wiele kobiet w Polsce, które mogą pochwalić się kręconymi włosami. Jednak niewłaściwa pielęgnacja często powoduje, że nawet o tym nie wiedzą. Jak w takim razie powinno się dbać o włosy, by wydobyć z nich skręt?

Przede wszystkim warto pamiętać, że kręconych włosów nigdy nie należy czesać na sucho. Kiedy tak się dzieje, zamiast pięknych loczków na głowie pojawia się puch. Kręciołki czeszemy wyłącznie na mokro, najlepiej zaraz po myciu lub podczas nakładania odżywki. Do tego przyda się grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami lub delikatna szczotka. Kręcone włosy, zresztą tak jak proste, należy odpowiednio pielęgnować. Odżywka powinna być nieodłącznym elementem każdego mycia, a po nim warto zastosować serum ochronne na końcówki. Ponadto dobrze jest raz na jakiś czas olejować włosy, by były odpowiednio nawilżone.

Jeśli chodzi o stylizację, to w przypadku kręconych włosów polecamy czekać aż wyschną same lub do suszenia użyć dyfuzora. Suszenie z głową w dół zapewni większą objętość. Dodatkowo warto użyć stylizatora w postaci żelu, który pięknie zdefiniuje loki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *