Czerwone dywany

blog lifestyle

News Uroda

Prostownica, która nie niszczy włosów – czy to w ogóle możliwe?

Wszystkie panie marzące o prostych włosach na pewno cieszą się, gdy słyszą o każdym nowym modelu prostownicy, który według producenta nie niszczy kosmyków. Jednak na ile to prawda, a na ile zagranie marketingowe? Sprawdźmy to!

Prostownica niszczy włosy głównie ze względu na to, że poddaje je działaniu wysokiej temperatury. Zaleca się, żeby korzystać z opcji o niższej temperaturze, ale dla kobiet z mocnymi kręciołkami nie będzie to wystarczające. Czy w takim razie prostownica może nie niszczyć włosów? Tak naprawdę wszystko zależy od częstotliwości jej używania. Osoby, które robią to codziennie przez wiele lat, raczej siłą rzeczy zniszczą swoje włosy, nawet używając lepszej jakości sprzętu. Jednak używanie prostownicy raz na jakiś czas nie powinno powodować większych zniszczeń.

Przy prostowaniu włosów warto pamiętać także o odpowiedniej technice. Silne ruchy będą wyrywać kosmyki, pogarszając ich kondycję. Należy robić to delikatnie, używając trybu z niższą temperaturą oraz dbać o odpowiednią pielęgnację na co dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *