Czerwone dywany

blog lifestyle

Materiały partnera

Rum Plantation – alkohol, który przeniesie Cię do ciepłych krajów!

Gdy na dworze rozpoczyna się upalny żar, każdego z nas dotyka ogromne pragnienie i ochota na ochłodę. Jeśli oczywiście jesteśmy pełnoletni, idealnym sposobem aby temu zaradzić będzie koktajl z rumem Plantation. Jego aromaty oraz charakterystyczny słodkawy smak sprawiają, że trudno oderwać się od sączenia koktajlu przez słomkę. Co jeszcze sprawia, że jest tak uwielbiany?

Dlaczego rum jest tak uwielbianym alkoholem?

Lato niezaprzeczalnie kojarzy nam się z restauracyjnymi ogródkami, które sprawiają, że każda potrawa oraz napój smakują milion razy lepiej. Nie inaczej jest w przypadku alkoholi z gatunku orzeźwiających. Do nich, zdecydowanie należy rum. W szczególności, gdy połączymy go z gazowanym, zmrożonym napojem typu Cola. Dorzućmy do tego sok z limonki oraz kilka kostek lodu i pragnienie ugaszone! Rum Plantation oraz tak naprawdę każdy inny, posiada charakterystyczny słodki smak, który zawdzięcza obecności karmelu. Nie bez powodu alkohol jest ledwo wyczuwalny, gdy stworzymy z niego koktajl. Poza tym, trunek ten posiada niezwykle ciekawą historię powstania, która powoduje jeszcze większe zainteresowanie. Rum Plantation został bowiem znaleziony zupełnie przypadkowo. Beczki znalazły się po prostu w dobrym miejscu o dobrym czasie. Bez tej sytuacji, dzisiaj najprawdopodobniej nie moglibyśmy się nim cieszyć.

Rum Plantation – koktajl czy może jednak „on the rocks”?

Alkohol ma to do siebie, że możemy spożywać go w naprawdę wielu wariacjach. W przypadku rumu Plantation, zdecydowanie warto zapoznać się ze smakiem zarówno „on the rocks”, czyli z dodatkiem kilku kostek lodu oraz w formie ciekawego koktajlu. Co więcej, możemy stworzyć go samodzielnie! Wystarczy tylko zamówić butelkę, dostępną na przykład tutaj https://swiat-whisky.sklep.pl/61-rum. Następnie udać się do sklepu po Colę oraz limonkę i gotowe! Orzeźwienie przyjdzie już po pierwszym łyku. Warto jednak pić uważnie, ponieważ w tego typu mieszankach alkohol jest ledwo wyczuwalny. 40ml rumu Plantation będzie idealną miarą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *