Czerwone dywany

blog lifestyle

Materiały partnera

Srebro koloidalne – uniwersalny składnik codziennej pielęgnacji

Stosowanie odpowiednich kosmetyków to recepta na piękną i zdrową skórę. Jednak w sklepach znajdziemy tak wiele różnych produktów, że paradoksalnie trudno wybrać coś dla siebie. Nie każdy przecież wie, jakich składników potrzebuje cera, a czego warto unikać. Przybywamy z pomocą! Z tego artykułu dowiesz się, czym jest srebro koloidalne, i czy warto włączyć je do swojej pielęgnacji.

Dlaczego warto używać produktów na bazie srebra koloidalnego?

Srebro koloidalne to połączenie nanocząsteczek srebra z wodą. Taka substancja wykazuje wiele dobroczynnych właściwości. Nic więc dziwnego, że wykorzystywana jest w branży kosmetycznej i farmaceutycznej. O leczniczym działaniu srebra wiedziano już w starożytności. Jego korzystny wpływ na skórę udowodniły liczne badania. Jest to więc naturalny i sprawdzony składnik na różne niedoskonałości.
Na co konkretnie warto stosować srebro koloidalne? Jego właściwości mogą pomóc w leczeniu:

  • trądziku
  • ukąszeń owadów
  • odleżyn
  • ran
  • oparzeń słonecznych
  • przebarwień.

Srebro koloidalne oczyszcza, nawilża, wspomaga regenerację, przywraca elastyczność oraz wyrównuje koloryt skóry. Jego szerokie spektrum działania sprawia, że znajdziemy je w składzie najróżniejszych produktów.

Srebro koloidalne – w jakich produktach je znajdziemy?

Srebro koloidalne to przede wszystkim składnik kosmetyków do pielęgnacji cery. Mimo to, znajdziemy je również w dezodorantach, kremach do rąk czy stóp. Jest także chętnie wykorzystywane do produkcji szamponów i odżywek do włosów. Swoje formuły wzbogacają nim najlepsi producenci, tacy jak https://www.naturamedica.pl/. Srebro koloidalne znajdziemy także w preparatach na oparzenia czy ukąszenia owadów. Mnogość zastosowań sprawia, że spokojnie możemy wykonywać codzienną rutynę pielęgnacyjną tylko z użyciem kosmetyków na bazie srebra. Składnik ten jest cenny jeszcze z uwagi na swoją niezawodność. Srebro koloidalne zostało już wielokrotnie przebadane, więc mamy pewność, co do jego skuteczności. Znacznie lepiej postawić na sprawdzone formuły, niż później martwić się ewentualnymi efektami ubocznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *